Andrzej Graniak

Łucznictwo

ŁUCZNICTWO TRADYCYJNE

Slayder_3

ŁUCZNICTWO WSCHODNIE

łucznictwo_wschodnie

KYUDO

Slayder_5

IDEA

Nakładanie cięciwy zmusza łuk do wygięcia w przeciwną stronę niż jego naturalne krzywizny. Symbolizuje to odsłanianie ukrytych aspektów naszej duszy oraz chęć odkrywania jej w sobie.

Łucznictwo tradycyjne, które preferuję, to sport oparty na intuicji, zmaganiu się z samym sobą, bez wsparcia celowników, stabilizatorów, dalmierzy. Staram się zgłębiać i poznawać istotę łucznictwa europejskiego, wschodniego oraz japońskiego. Fascynujący jest przy tym aspekt mentalny towarzyszący temu. Poszukiwanie go w dawnych legendach, mitach i podaniach nasuwa na myśl wielkie znaczenie łuku nie tylko jako broni, ale również artefaktu kulturowego. Istota jego przetrwała do naszych czasów w szczątkowej formie, a odkrywanie jej z dziejowych mroków jest tak samo fascynujące jak samo strzelanie z łuku.

KLUB ŁUCZNICTWA TRADYCYJNEGO ARCHERYKON

Marzysz, by strzelać jak Robin Hood? A może Twoim idolem jest Thorgal Aegrisson, Merida, albo zwiadowca Will Traety?
Nauczę Cię jak obchodzić się z łukiem, jak celować i trafiać w środek tarczy. Podczas spotkań poznasz wiele historii związanych z łucznictwem, różne rodzaje łuków, strzał i technik łuczniczych. Pokażę jak odpowiednio dobrać strzały czy wręcz samemu je wykonać, jak radzić sonie z zakładaniem cięciwy i na co zwrócić uwagę przy zakupie łuku.

Co daje łucznictwo?

Umiejętność panowania nad emocjami.

Poprawę koordynacji ruchowej ciała.

Umiejętność szybkiego podejmowania decyzji…

Chcesz nauczyć się strzelać z łuku? Skontaktuj się ze mną.

TARCZE

ŁUCZNICZE

STRZAŁY

W toku wieloletnich doświadczeń, prób, błędów, teraz mogę śmiało powiedzieć, że posiadłem wiedzę by móc samemu wytwarzać strzały. Siebie i znajomych zaopatruję w takie, które spełniają pokładane w nich oczekiwania. Nie wytwarzam strzał historycznych. Wychodzące spod mojej ręki doskonale nadają się do strzelania w konkurencjach łucznictwa tradycyjnego i rekreacji. Dużą uwagę przykładam nie tylko do ich parametrów, ale i do ich wyglądu. Uważam, że większą frajdę sprawia strzelanie ładnymi strzałami, a ich prezencja daje dodatkową satysfakcję.
Jeśli potrzebujesz dobrych, drewnianych strzał, skontaktuj się ze mną. Przygotuję takie, z których będziesz zadowolony.

IMG_20201203_080829

KONTAKT

Andrzej Graniak
e-mail: andrzej_graniak@o2.pl
tel. 505 064 401
Facebook: https://www.facebook.com/andrzej.graniak/